Rozwijamy markę na polskim rynku

Wsiądź do pociągu Binga!

Brand

Wyzwanie

Polskie dzieci znają Binga i jego przyjaciół z bajki
w telewizji i na kanale Youtube, musimy zadbać o wprowadzenie produktów z wizerunkiem bohaterów.

Działanie

Na podstawie zebranych danych dokładnie przeanalizowaliśmy, co i jak wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych rodziców. Dobraliśmy

odpowiednie kanały i przeprowadziliśmy szereg ogólnopolskich kampanii produktowych.

bing zabawka

BING

BADANIA

Zapytaliśmy rodziców
o opinię.

reklamy zabawek bing

W ramach badań opinii przeprowadzonych dla marki Bing, udało się zebrać wiele cennych informacji na temat preferencji i zachowań dzieci w wieku przedszkolnym.
W badaniach wzięli udział zarówno rodzice, jak i nauczyciele, którzy korzystali z zabawek marki Bing Bunny.

Wyniki pokazały, że dzieci uwielbiają interaktywne
i kreatywne zabawki, które angażują ich wyobraźnię oraz rozwijają umiejętności poznawcze i motoryczne. Badania opinii były istotne w planowaniu wprowadzeniu kolejnych kolekcji i nowych produktów na rynek, pozwalając na lepsze zrozumienie potrzeb i preferencji dzieci oraz dostosowanie oferty do ich potrzeb.

Dzięki badaniom opinii marka Bing Bunny mogła zwiększyć swoją popularność wśród rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim zadowolić małych fanów zabawek w Polsce.

bing zabawki

BING

OBSŁUGA GRAFICZNA

Brand(B)ing na początek

Jesteśmy odpowiedzialni za opracowywanie materiałów brandingowych, które przyczyniają się do zwiększenia rozpoznawalności i popularności marki. W ramach projektu agencja opracowała wiele elementów promocyjnych, takich jak plakaty, foldery, POS’y oraz materiały reklamowe online.

zabawki binga

Ponadto agencja zajmuje się lokalizacją opakowań dla produktów marki, dbając o to, aby były one atrakcyjne dla klientów i jednocześnie praktyczne w użyciu. Dzięki temu marka Bing Bunny zyskuje wizerunek nowoczesnej, innowacyjnej i przede wszystkim przyjaznej dzieciom zabawki.

Materiały brandingowe stworzone przez agencję przyczyniły się do wzrostu sprzedaży produktów marki oraz zwiększenia lojalności klientów. Projekty są realizowane z dbałością o każdy detal, dzięki czemu uzyskujemy pozytywne efekty i zadowolenie zarówno kupców, jak i konsumentów końcowych.

BING

LAYOUTY

Social Media

Tworzymy layouty na Social Media dla dystrybutora marki zabawkowej Bing Bunny. Projekt wymaga od nas znajomości komunikacji marki Bing jak
i dystrybutora zabawek.

BING

CONTENT

Sesje produktowe

Tworzymy treści foto dla marki zabawkowej Bing Bunny,
w tym packshotów produktów czy lifestyle. Nasze content publikowany jest na platformach e-commerce i marketplace, m.in. Allegro i Smyk. Staramy się, aby nasze materiały były
przemyślane i estetyczne, dostosowane do potrzeb grupy docelowej a przede wszystkim wpływały na zwiekszenie sprzedaży.

BING

KAMPANIE

Big Idea

bing

Prawdziwy przyjaciel dziecka

Bing jest nie tylko ulubionym bohaterem dzieci. Bing jest kimś więcej, to także ich najlepszy przyjaciel. A co robi przyjaciel? Jest zawsze obok! W końcu wspólne doświadczanie to większa zabawa!

Kampania #WięcejNiżBohater, uświadomiła, że Bing pomaga uczyć oraz oswajać dzieci z nowymi, często stresującymi wyzwaniami, takimi jak wizyta u lekarza, uczestnictwo
w nowych kreatywnych zajęciach czy nauka ubierania.

Nasza agencja wykorzystała swoją wiedzę i doświadczenie, opierając się na strategii marki, badaniach opinii oraz partnerskiej współpracy z klientem, aby opracować big idea kampanii dla marki. Rozwiązanie okazało się skuteczne, a kampania zyskała ogromne zainteresowanie wśród konsumentów, co przyczyniło się do jej sukcesu.

bing zabawki

BING

MEDIA I PR

Media plan, good plan

Od kilku lat odpowiadamy za planowanie mediów do kampanii dla marki Bing Bunny. Dzięki odpowiednio dobranym kanałom, udało nam się dotrzeć do rekordowej ilości rodziców. Staramy się, aby nasze planowanie mediów było skuteczne i odpowiadało specyfice marki oraz potrzebom rynku. Dzięki temu, Bing Bunny zyskuje coraz większą popularność, a marka zwiększa swoje zasięgi.

Niektóre z publikacji w kampaniach były szeroko komentowane w mediach ogólnopolskich. Ponad 4k komentarzy, kilkadziesiąt udostępnień oraz 30k reakcji.

Zasięg organiczny jednej z kampanii wyniósł ponad 2mln.
Posty komentowały m.in. Patrycja Kazadi, Marcelina Zawadzka czy Marina Łuszczenko-Szczęsna.

Media pod kontrolą

Jesteśmy również odpowiedzialni za monitorowanie polskiego rynku pod kątem określonych fraz. Dzięki temu, możemy śledzić opinie, wzmianki i komentarze które pojawiają się w internecie. Dzięki temu mamy również większą kontrolę nad trendami w branży. Nasze badania pomagają w doskonaleniu strategii marketingowych oraz dostosowywaniu działań do potrzeb rynku, co przyczynia się ostatecznie do sukcesu marki i zwiększenia zasięgów total.

BING

REALIZACJA KAMPANII

Dotarliśmy do 2,6 mln rodziców.

Opracowaliśmy i zrealizowaliśmy plany mediowe.

Dzięki odpowiednio dobranym kanałom dotarliśmy z produktami do ponad 2,6 milionów rodziców. Reklamy produktów Bing ukazały się przy bajkach na kanałach tematycznych stacji TVP, POLSAT i TVN.

Reklamy emitowane były w 14 topowych kanałach m.in.:

BING

INFLUENCER MARKETING

3,6 mln zasięgu

Efektywne współprace

Do współpracy zaprosiliśmy influencerów, którzy są rodzicami dzieci w wieku 3-6 lat. Opracowaliśmy strategię i plan publikacji. Wygenerowaliśmy z influencerami setki filmów, zdjęć i postów, które opublikowane były na kanałach TikTok, YouTub, Facebook, Instagram i blogach tematycznych.

Sprzedaż mierzyliśmy przez zaszyte w większości publikacji UTMy, kierujące do retailerów tj. Smyk, Lidl, Biedronka czy Carrefour. Utrzymujemy stałą współpracę z niektórymi twórcami, którzy wygenerowali najlepszą sprzedaż. Niektóre publikacje były szeroko komentowane w mediach ogólnopolskich, co przełożyło się na dodatkowy bezpłatny ruch.

BING

GOOGLE ADS

Google Ads

Jesteśmy dumni, że w ramach naszej współpracy nad marką Bing Bunny zrealizowaliśmy skuteczne kampanie Google Ads. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu i optymalizacji, udało nam się dotrzeć do szerokiej grupy rodziców.

bing reklama youtube

W jednej z kampanii uruchomiliśmy Google Ads na portalu Youtube.
Reklamy skierowane były do osób zainteresowanych kupnem zabawek oraz produktów dla dzieci.

Kierowaliśmy ruch do wybranych retailerów.
Łącznie ok. 200k wyświetleń reklamy osobom, które stanowiły największą grupę potencjalnych klientów – to ponad 60% całej grupy odbiorców kampanii. Odpowiednie targetowanie sprawiło, że reklamę obejrzały osoby o największym potencjale zakupu.

Podsumowanie:

W ujęciu czasowym Google Trends pokazuje stały wzrost wyszukiwań fraz marki Bing w okresie kampanii – bez gwałtownych skoków, jak w innych okresach roku.

Liczba wyszukiwań Binga wzrosła o +600%.

BING

SOCIAL MEDIA ADS

Facebook Ads

Za pomocą FB Ads wygenerowaliśmy 3 mln. wyświetleń.

Kampania, którą zrealizowaliśmy w ciągu 30 dni na oficjalnym kanale Bing Bunny, przyniosła nam prawie 3 mln. wyświetleń, ponad 600k zasięgu i 23k przekierowań do zakupu produktów.

Przygotowaliśmy kilkadziesiąt kreacji reklamowych, które testowaliśmy i docelowo optymalizowaliśmy pod konwersje. Te działania przyniosły klientowi efekty o 30% większe od zakładanych.

stay tuned

BING

WYNIKI

Wyniki
współpracy

Nasza współpraca z dystrybutorem marki trwa nieprzerwalnie od 2019 roku. Klient rozszerza asortyment produktów o kilkadziesiąt pozycji m.in. za sprawą udanych kampanii i zwiększonej świadomości obecności marki na rynku polskim. Produkty stały sie jednymi z topowych pozycji na półkach największej z sieci – Smyk.

ŚREDNI ZASIĘG
1 KAMPANII

2,1 mln

Średnio kampania swoim
zasięgiem objęła 70% grupy
docelowej.

WYNIKI
SPRZEDAŻY

105%

Wartość sprzedaży między
kampaniami wzrosła w stosunku
do poprzednich okresów.

ZASIĘG KAMPANII
ŁĄCZNIE

9,2 mln

Przez cały okres współpracy
z agencją kampanie osiągnęły
rekordowe wyniki.

Udział MARKI
W RYNKU

+33%

Wartościowy udział marki
w segmencie toys do
określonej grupy wzrósł o 33%.

2019


2023 >