program spektrum

SPEKTRUM – bezcenne wsparcie marketingowe z dużą dotacją

Miło nam poinformować, że nasza agencja marketingowa dołączyła do grona firm skupionych wokół Pomorskiego Systemu Usług Doradczych SPEKTRUM. Sprawdź szczegóły!

Autor:

Miło nam poinformować, że nasza agencja marketingowa dołączyła do grona firm skupionych wokół Pomorskiego Systemu Usług Doradczych SPEKTRUM. Nie wiesz, o co chodzi? Poświęć chwilę na lekturę, a dowiesz się, czym jest ten system i dlaczego warto z niego skorzystać.

Wsparcie wczoraj i dzisiaj

Współcześni 40-latkowie kojarzą słowo „spektrum” z nazwą bardzo popularnego mikrokomputera, dzięki któremu w latach 80. tysiące osób mogły relaksować się przy grach wideo albo poznawać podstawy programowania. Czasy się zmieniły, komputery – też. Co więcej, w Polsce zmienił się system polityczny i gospodarczy, a gospodarka wolnorynkowa zaczęła stopniowo dominować.

W ciągu ponad 30 lat obowiązywania praw wolnego rynku polscy przedsiębiorcy wypracowali sprawdzone metody działania. Czy oznacza to jednak, że nie potrzebują oni wsparcia? Bynajmniej! Dotyczy to nie tylko nowo powstałych firm, ale również i tych, które już od wielu lat odnoszą sukcesy w biznesie. Popyt na różnorodne usługi doradcze jest tego najlepszym dowodem, a Pomorski System Usług Doradczych SPEKTRUM stanowi w tym zakresie znaczącą pomoc.

SPEKTRUM – system, który ma pomagać

Co warto wiedzieć o wspomnianym systemie? Jego powstanie nie było oczywiście dziełem przypadku, lecz wynikiem długoletnich obserwacji, analiz i doświadczeń zebranych przez specjalistów z Agencji Rozwoju Pomorza (ARP). Przede wszystkim dostrzeżono, że wielu przedsiębiorców, głównie ze względów finansowych, nie korzysta ze wskazówek fachowców mogących świadczyć różnorodne usługi doradcze, próbując w zamian działać na własną rękę. Czasami może się wydawać, że do rozwiązania problemów wystarczą porady online, wyszukiwarka internetowa i wpisanie frazy „agencja reklamowa Gdańsk”. Jednak na ogół są to półśrodki. Z kolei brak realnej, a nie wirtualnej pomocy fachowców staje się źródłem licznych perturbacji w funkcjonowaniu wybranych firm, pogłębienia istniejących problemów, a często wręcz załamania rentowności i niemożności dalszego funkcjonowania na rynku. Takiego scenariusza chce uniknąć każda osoba, która zainwestowała czas, pieniądze i talent w prowadzenie własnego biznesu.

spektrum pomorski system usług doradczych

Dla kogo stworzono SPEKTRUM?

System SPEKTRUM ma przeciwdziałać ryzyku niepowodzeń w biznesie. Rozpoczął on działalność w 2020 roku, stając się platformą łączącą przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz usługodawców w zakresie doradztwa. Mogą z niej skorzystać podmioty zainteresowane fachowym wsparciem w takich dziedzinach, jak: zarządzanie i organizacja, eksport, marketing, finanse, zagadnienia prawno-podatkowe, ICT i doradztwo techniczo-serwisowe. A zatem możliwości jest naprawdę sporo.

Co można zyskać?

Firmy, które zdecydują się na skorzystanie z oferty systemu SPEKTRUM, zyskują przede wszystkim dostęp do wyspecjalizowanych usług doradców w wielu dziedzinach. To jednak nie wszystko. Dzięki przyznawanym grantom, można otrzymać 50-procentową dotację na wybraną usługę. Ponadto każdy przedsiębiorca może skorzystać z darmowego badania potrzeb rozwojowych jego firmy. Nie ulega wątpliwości, że często jest to pierwszy krok do pozytywnych zmian w biznesie.

Agencja marketingowa – adres, którego możesz potrzebować

Aby poprawić kondycję firmy, trzeba korzystać ze wsparcia zaufanych specjalistów. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę twórcy systemu SPEKTRUM. Dlatego, co niezwykle istotne, katalog firm doradczych, które w nim działają, tworzą wyłącznie zweryfikowane i wiarygodne podmioty. Do tego grona zalicza się również nasza agencja marketingowa. Podsumowując – przedsiębiorcy, którzy potrzebują kompleksowych porad, mogą mieć pewność, że ich problemami zajmą się profesjonaliści. Takie wsparcie ze strony sprawdzonych partnerów, którą może być agencja reklamowa, akredytowanych przez ARP, może się okazać bezcenne.

Jak rozpocząć korzystanie z programu SPEKTRUM?

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w programie wsparcia oferowanym przez system SPEKTRUM? Kluczowe są dwa poniższe kroki.

  • Należy działać w sektorze MŚP oraz spełniać wymogi formalne.
  • Kolejnym etapem jest wstępne badanie potrzeb doradczych i wybór określonej usługi.

Można też skorzystać z opcji bezpłatnego badania potrzeb rozwojowych, które ułatwia dobór najbardziej optymalnego doradcy.

Sama procedura nie jest szczególnie skomplikowana, a może przynieść liczne korzyści, począwszy od wymiernego obniżenia kosztów działalności, a skończywszy na pogłębionej optymalizacji działalności, pozyskiwaniu nowych klientów czy wdrożeniu nowatorskiego zarządzania. Warto też zaznaczyć, że z grantów można korzystać wielokrotnie.

Wszechstronne korzyści dla każdego

Docelowo system SPEKTRUM – poprzez upowszechnienie korzystania z usług doradczych – ma się przyczynić do wzmocnienia kompetencji i profesjonalizacji firm na Pomorzu. To z kolei będzie oznaczać podwyższenie ich rentowności, powstawanie nowych inwestycji oraz zwiększenie zatrudnienia. Efektem ma być wzrost gospodarczy całego regionu. Słowem – jest to rozwiązanie, które wszystkim się opłaca.

Agencja marketingowa – zapamiętaj i skorzystaj

Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo naszej agencji marketingowej w SPEKTRUM, pozytywnie wpłynie na zadowolenie Klientów i polepszy kondycję ich firm. Już teraz gorąco zachęcamy do zapoznania się z profilem naszych usług. Wraz z innymi podmiotami doradczymi, które działają w systemie, chcemy się dzielić najlepszymi doświadczeniami, a jednocześnie – przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu.

Więcej informacji o systemie SPEKTRUM można znaleźć tutaj. Zachęcamy do skorzystania z obszernej bazy usług doradczych, która jest dostępna pod tym linkiem. Oferta naszej agencji jest dostępna w tym miejscu.

program spektrum
Materiały Agencji

Zobacz więcej